Zákaznícka linka:

Telefón: 0948 121 328

Email: ebrat@ebrat.sk

Jarný nedostatok vitamínov a minerálov

Jarný nedostatok vitamínov a minerálov

Príroda ožíva, otepľuje sa a vy sa cítite unavení a slabí? Môže za to jarná únava.

Existujú ľudia, ktorí si myslia, že príznaky takejto únavy sú skvelou zámienkou na spomalenie životného tempa. Jarná únava však existuje - čo ju spôsobuje a ako bojovať proti jej účinkami?

Po skončení zimy sa musí naše telo zregenerovať samo. V zime trávime viac času doma, nie je slnko a strava je chudobnejšia na vitamíny a minerály. Keď príde jar, naše telo má problémy a ťažko sa mu prepína. Zmena počasia a tlakové rázy situáciu neuľahčujú. Výsledkom tohto úsilia môže byť zníženie imunity, nedostatok vitamínov a minerálov a zníženie pohody. Ďalej rastie naša chuť do jedla. Prečo? Pretože telo musí bojovať proti choroboplodným zárodkom. Skladuje energiu na prácu v zložitých podmienkach. Takýmto nepríjemným spôsobom prechádzame do druhej sezóny.

Našťastie sa príznaky jarnej únavy dajú ľahko vyriešiť. Ako? Postačí doplniť prísady, ktoré nášmu telu v tomto ročnom období chýbajú najviac.

Zvlášť dôležité pre zvýšenie imunity sú:

  • vitamíny A, E, C,
  • železo,
  • zinok,
  • esenciálne mastné kyseliny,
  • vitamín D, ktorého nedostatku sme obzvlášť vystavení v prechodnom období.
  • spať nie menej ako 8 hodín
  • trávte čas vonku

Aby sme si užívali vitalitu a dobré zdravie, mali by sme sa uistiť, že náš jedálniček obsahuje ryby, vajcia, mäso, tekvicové semiačka, surovú a kyslú zeleninu. Za zmienku tiež stoja výrobky obsahujúce prírodné antibiotiká: cesnak, cibuľa, chren a žerucha, ktoré tiež podporujú imunitu.

Tag cloud
viac viac
nahor
Shop is in view mode
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper.pl